
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 470
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09428
Ext.Price$0.09428
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09428 | $0.09428 |
| 10 | $0.04714 | $0.47140 |
| 50 | $0.04255 | $2.12750 |
| 100 | $0.03841 | $3.84100 |
| 500 | $0.03415 | $17.07500 |
| 1000 | $0.03036 | $30.36000 |
| 3000 | $0.02834 | $85.02000 |
| 5000 | $0.02646 | $132.30000 |
